Announcing the
Grand Prize Winners
of the You Give Raffle!

Fa-la-la-la-la, la-la-With-Love!

The holiday season is upon us, and what better way to spread the love than to make donations to charities that are important to YOU and your community.

This special tradition brings us joy, and we couldn’t do it without our teammates. Taking the time to recognize organizations that do the essential work of caring for others is one we hold near and dear.

Thank you to everyone who nominated a charitable organization. We’ll keep our fingers crossed for you. In the meantime, check out this week’s winners below!

Matt Esler, CEO

Jon Erickson, COO

Grand Prize Winners

Hover over the box below with your region to see the winners of the $1000, $1500 and $2500 donations.

Tap the box below with your region to see the winners of the $1000, $1500 and $2500 donations.

Arizona

$1,000 Michael Elia
Arizona Humane Society
$1,500 Joe Koken
Alex’s Lemonade Stand Foundation for Childhood Cancer
$2,500 Todd Wenberg
League 42

Central Texas & Austin Telefluent

$1,000 Jose Besares
Austin Pets Alive
$1,500 Treva Jim
Life Unlimited Food Ministry
$2,500 Jackie Martinez
Kinetic Kids

Colorado

$1,000 Michael Mirzakhani
The Matthews House
$1,500 Scott Pyle
Humane Society of Weld County
$2,500 Michael Valdez
Denver Indian Family Resource Center

Greater Philly

$1,000 Richard Burton
Marine Corp. Reserve Toys for Tots
$1,500 John Lange
Bobby’s Superhero Foundation
$2,500 Megan Michalka
All for Paws

North Texas

$1,000 Jason Friedman
CRT Chihuahua Rescue and Transport
$1,500 Michael Stamper
Make a Wish Foundation
$2,500 Tiyanna Taylor
The Trevor Project

Oklahoma

$1,000 Alejandra Bennett
Stand for the Silent (SFTS)
$1,500 Scott Cox
Bike Club Tulsa
$2,500 Ashley Willis-Cofer
Kids Joining Eternity

Southern Maine/NH

$1,000 Chris Lawrence
Shutterbugs4charity
$1,500 Tia Norris
The Locker Project
$2,500 Josette Cormier
Adult & Teen Challenge MidSouth

Southern NE

$1,000 Rashen Harris
Semper Fi & America’s Fund
$1,500 Lauren Labak
Leukemia & Lymphoma Society
$2,500 Michaelle Phillips
National MS Society

Telefluent, Northborough

$1,000 Monica Caveda
MSPCA
$1,500 Melissa (Mel) Gunderman
Type One, Inc.
$2,500 Michaela Hotte
Environmental League of Massachusetts

Week 5 Winners

Hover over the box below with your region to see the winners of the $500 donations.

Tap the box below with your region to see the winners of the $500 donations.

Arizona

12/27 Sergio Castillo
AZ Brain Food
12/28 Steven Cooper
Big Brothers Big Sisters of America
12/29 Daniel Hartnett
Arizona Humane Society
12/30 Sarah Norwood
Maggie’s Place
12/31 Phil Sanchez
Mothers of Murdered Youth

Central Texas & Austin Telefluent

12/27 Jesse Bader
Wisconsin Parkinson Association Inc.
12/28 Kim McCormick
The Key to Free
12/29 Josiah Moneyhon
San Antonio Meals on Wheels
12/30 Lucas Pierce
The Kindness Campaign
12/31 Alexander Rocha
Boy Scouts of America

Colorado

12/27 Dan Horner
Broomfield Fish (food bank)
12/28 Emilie Houston
Humane Society of the Pikes Peak Region
12/29 Danielle Lambert
Golden Retriever Rescue of the Rockies
12/30 Andrew Parmley
Adaptive Adventures
12/31 Rachel Zandlo
The Good Dog Rescue

Greater Philly

12/27 Theodora Dabrowski
Forever Home Animal Rescue
12/28 David Delso
American Lung Association
12/29 Kristin Gardner
Willie Stargell Foundation
12/30 Greg Gewertz
Harley’s Haven Dog Rescue
12/31 Kevin Quinn
Helen’s Angels

North Texas

12/27 Todd Bertka
St. Vincent De Paul
12/28 Marshal Decker
Paws for Reflection Ranch
12/29 Caleb Harbison
Texas Suicide Prevention
12/30 Larry Nulf
Lubbock Meals on Wheels
12/31 Michael Stamper
Make a Wish Foundation

Oklahoma

12/27 Jessica Armitage
The Lucky Fin Project
12/28 Kurt Peterson
Big Brothers Big Sisters of Northwest Arkansas
12/29 TJ Phipps
Laboratory to Combat Human Trafficking
12/30 John Sipes
BrightSpot Mobile Family Services
12/31 Jaime Usry
SPUD (Students Performing Unselfish Deeds)

Southern Maine/NH

12/27 Collin Burg
Chewonki Foundation Inc
12/28 Mathew McNutt
Mercy Chapel
12/29 Tia Norris
Girls on the Run
12/30 Allison Rodstrom
Animal Welfare Society
12/31 Josette Cormier
Girls on the Run

Southern NE

12/27 Brian Cap
Berlin Food Pantry
12/28 Isaiah Gonsalves
Laboratory to Combat Human Trafficking
12/29 Anna Myers
Domus Kids Inc
12/30 Anthony Paolucci
Tunnel to Towers
12/31 Rebekah Wachholz
Roger Williams Zoo (Rhode Island Zoological Society)

Telefluent, Northborough

12/27 Nancy Astephen
Mass Eye and Ear
12/28 Jennifer Bruneault
Community Harvest Project
12/29 April Frye
Maple Farm Sanctuary
12/30 Karen Hunter
North Attleboro Animal Shelter
12/31 Mike Shaldone
Baypath Humane Society

Week 4 Winners

Hover over the box below with your region to see the winners of the $500 donations.

Tap the box below with your region to see the winners of the $500 donations.

Arizona

12/20 Nick Ahmann

Follow Your Heart Animal Rescue

12/21 Aran Aleamoni

Humane Society of Southern Arizona

12/22 Dawn Brous

Liberty Wildlife

12/23 Joe Koken

Alex’s Lemonade Stand Foundation for Childhood Cancer

12/24 Angela Smith

American Homefront Project

Central Texas & Austin Telefluent

12/20 Jose Besares

Austin Pets Alive

12/21 Melanie Dean

Scleroderma Foundation

12/22 Mark Mutrux

Out Youth

12/23 Tamir Nisimi

Chabad of Austin Texas

12/24 Celina Norton

Raise Your Hand Texas

Colorado

12/20 Patrick Gill

Mana

12/21 Sarah Hoard

Dream Machine USA

12/22 Carrie McKellip

Colorado Breast Cancer Awareness Foundation

12/23 Brice Neer

First Nations Development Institute

12/24 Albina Salazar

Jbirdsjourney.org

Greater Philly

12/20 Howard Broder

American Bulldog Rescue

12/21 Jamie Fiel

St. Jude Children’s Hospital

12/22 Steve Mermelstein

Covenant House PA

12/23 David Webster

Autism Speaks

12/24 Dawn Welch

Forgotten Cats

North Texas

12/20 Dakota Fredericks

Family Gateway

12/21 Amy Gutierrez

Ace Foundation

12/22 Mark Krneta

Alzheimer’s Association North Central Texas Chapter

12/23 Kyle Wilson

Manna House

12/24 Tina Gerber

Ronald McDonald House

Oklahoma

12/20 Terri Brannon

Oklahoma Sheriffs and Peace Officers Association

12/21 David Dotson

Animal Rescue Foundation of Tulsa

12/22 Jacob Unger

St. Jude Children’s Hospital

12/23 Cherri Harris

Feed the Children

12/24 Donna Johnson

Alzheimer’s Association

Southern Maine/NH

12/20 Jenn Hutchinson

United Way of Southern Maine

12/21 Sven Johnson

Cub Scout Pack 311 Saco

12/22 Timothy Myers

Good Shepard Food Bank

12/23 Tia Norris

The Locker Project

12/24 Lisa Patey

Maine Cancer Foundation

Southern NE

12/20 Madison Da Silva

Breast Cancer Research Foundation

12/21 Michaelle Phillips

National MS Society

12/22 Legend Riley

Planned Parenthood

12/23 Patty Riley-Costello

The Olivia Deaton Foundation in Loving Memory of Devin Costello

12/24 Ron Pelletier

Jen’s Friends

Telefluent, Northborough

12/20 Heidy Almeida

Legendary Legacies

12/21 Ashley Cavalieri

Planned Parenthood

12/22 Matt Miller

New England Mountain Bike Association (NEMBA)

12/23 John St. Martin

Metrowest Boys and Girls Club

12/24 Ash Humrich

Aids Project Worcester

Week 3 Winners

Hover over the box below with your region to see the winners of the $500 donations.

Tap the box below with your region to see the winners of the $500 donations.

Arizona

12/13 Kyle Blackwell
St. Jude
12/14 Ana Castillo
The Infinite Bond Foundation
12/15 Adam Herman
Casa De los Niños
12/16 Shauna Livers
Rusty’s Angels Sanctuary
12/17 Keith Livers
Phoenix Children’s Hospital Foundation

Central Texas & Austin Telefluent

12/13 Crysta Benn
Austin Pets Alive
12/14 Judith Bustamante
Organization for Autism Research
12/15 Josh Jarrett
Shepherd’s Heart Food Pantry
12/16 Jackie Martinez
Kinetic Kids
12/17 Anne McClanahan
SNIPSA

Colorado

12/13 Mackenzie Beaudoin
Colorado Wolf and Wildlife Center
12/14 Adam Clark
Raise the Future
12/15 Jordan Jacques
The Place
12/16 Krissy Kellerby
Lunch Lizard – School District 51
12/17 Christle Robertson
Hope for Hooves

Greater Philly

12/13 Craig Gebhardt
Rocky Mountain House Rabbit Rescue
12/14 John Lange
Bobby’s Superhero Foundation
12/15 Sydnie Pfeiffer
Cat Crew
12/16 Larry Sobel
Cancer Society
12/17 Lauren Vandewater
Home At Last Dog Rescue

North Texas

12/13 Nowlin Anderson
Black Hills Badges for Hope
12/14 Trisha Blodgett
Embrace Grace
12/15 Andrews Fortenberry
Resource Center
12/16 Kristina Johnson
Alliance of Elite Youth Leadership
12/17 Toby Rothwell
Special Operations Solutions

Oklahoma

12/13 Alejandra Bennett
Stand for the Silent (SFTS)
12/14 Erica Bointy
YMCA of Greater OKC
12/15 Lora Chastain
Lyric Theatre Thelma Gaylord Academy
12/16 Brian Lindstrom
Bethesda
12/17 Jonathan Roberson
Child Abuse Network

Southern Maine/NH

12/13 Troy Dickhaut
Good Shepherd Food Bank
12/14 Eden Gendron
New England Mountain Bike Association (NEMBA)
12/15 Jacob Groom
Westbrook Recovery Liaison Program (WRLP)
12/16 Jenn Hutchinson
Center for Grieving Children
12/17 Chris Lawrence
Shutterbugs4charity

Southern NE

12/13 Tommy Bonura
Care and Share of East Lyme
12/14 Michael Burns
Heroes in Transition Inc
12/15 Jake Roberts
Camp Sunshine for Children with Life Threatening Illness
12/16 Rich Suraci
Hope Pregnancy Center
12/17 Maryam Jones
Black Mental Health Alliance

Telefluent, Northborough

12/13 Jennifer Garcia
Why Me, Inc
12/14 Terri Hixenbaugh
Florida Gulf Coast Women’s Swim & Dive Team
12/15 Bob Klane
Natick Comets Hockey Club
12/16 Melissa Tippitt
The Phoenix
12/17 David Yoho
Freedom Lake

Week 2 Winners

Hover over the box below with your region to see the winners of the $500 donations.

Tap the box below with your region to see the winners of the $500 donations.

Arizona

12/6 Mickey Aghabekian
Falcon Athletic Club-Girls Volleyball
12/7 Jerry Froman
House of Refuge
12/8 Robert Gooch
Work Vessels for Veterans
12/9 Melissa Livers
Makers of Care
12/10 Courtney Manas
Saving Paws Rescue Arizona

Central Texas & Austin Telefluent

12/6 Stacy Harmon
Save an Angel
12/7 Brent McManus
Alamo Heights Little League
12/8 Caitlyn Miller
The SAFE Alliance
12/9 Kara Neuman
Warrior Canine Connection
12/10 Krystal Storey
Global Down Syndrome Foundation

Colorado

12/6 Alissa Chambers
Prodigy Fastpitch
12/7 Lester Dryer
Movement 5280
12/8 Bert Gehorsam
No Kid Hungry
12/9 Carrie Little Crow
The Refuge
12/10 Michael Mirzakhani
The Matthews House

Greater Philly

12/6 Richard Burton
Marine Corp Reserve Toys for Tots
12/7 Ryan Frank
Kids Alley
12/8 John May
Sheldrick Wildlife Trust
12/9 Megan Michalka
All for Paws
12/10 Robert Young
The Children’s Choice

North Texas

12/6 Kevin Fitzhugh
City of Hope Multiple Myeloma Research
12/7 Steven Johnston
Compassion International
12/8 Nancy Staley
Southside Youth Center
12/9 Jessica Reed
Make a Wish North Texas
12/10 James Sparks
St. Jude Children’s Research Hospital

Oklahoma

12/6 George Burnam
American Foundation for Suicide Prevention
12/7 Jason Cashion
Down Syndrome Association of Oklahoma
12/8 Scott Cox
Bike Club Tulsa
12/9 Josh Melton
Eyes of a Champion | Brandon Burlsworth Foundation
12/10 Angela Ryan
Carnegie Food Pantry

Southern Maine/NH

12/6 Reed Chambers
Ronald McDonald House
12/7 Bill Ellis
Make a Wish Maine
12/8 James O’Brien
The Ballpark
12/9 Michael Begley
Travis Roy Foundation
12/10 Heidi Meader
The Center for Grieving Children

Southern NE

12/6 Sam Childs
Safe Futures
12/7 Todd Francis
Hope After Loss
12/8 Denise Glode
The Olivia Deaton Foundation
12/9 Emerson Vizard
Naitbabies
12/10 Alan Voghel
The Samantha and Kyle Busch Bundle of Joy Fund

Telefluent, Northborough

12/6 Gianna Gentilucci
Fertility Within Reach
12/7 David Iacobucci
Aids Project Worcester
12/8 David Russell
Dismas House
12/9 Ryan Kelley
Andy’s Attic
12/10 Joe Wallace
Big Brothers Big Sisters of Central Mass & Metrowest

Week 1 Winners

Hover over the box below with your region to see the winners of the $500 donations.

Tap the box below with your region to see the winners of the $500 donations.

Arizona

12/1 Yvonne Couture

Arizona Friends of the Homeless

12/2 Jared Potter

Winged Hope Family Advocacy Foundation

12/3 Tyler Vought

Miracle League of Arizona

Central Texas & Austin Telefluent

12/1 Curt Hammock

CASA – Children’s Advocates of San Antonio

12/2 Treva Jim

Life Unlimited Food Ministry

12/3 Mike Ortelle

Warrior Foundation Freedom Station

Colorado

12/1 Kelly McCarthy

Colorado West Land Trust

12/2 Nicole Reynolds

Refined

12/3 Cat Thornberg

Horse Protection League

Greater Philly

12/1 Frank Ceraso

Filitalia Scholarship Foundation

12/2 Maggie McDevitt

Mightiest Mamas

12/3 Alexandra Vargas

Creature Hero Foundation

North Texas

12/1 Amanda Lowe

Dallas CASA

12/2 Terri Seay

Dallas Dog Rescue Rehab Reform

12/3 Eugene Witcraft

St Jude’s

Oklahoma

12/1 Sam Carter

May Cub Northside Foundation

12/2 Tyler Gansmann

St. Jude Children’s Research Hospital

12/3 David Waters

John 3:16 Mission

Southern Maine/NH

12/1 Madison Burg

Camp Sunshine for Children with Life Threatening Illnesses

12/2 Andrew Davis

Sanford Lions Club

12/3 Alex Romanoff

United Way of Southern Maine

Southern NE

12/1 Yvette Epps

The Ronald McDonald House

12/2 Tim Howard

Concussion Legacy Foundation

12/3 Lauren Labak

Leukemia & Lymphoma Society

Telefluent, Northborough

12/1 Monica Cevada

MSPCA

12/2 Yazmin Estela

Interfaith Hospitality Network of Greater Worcester

12/3 Jessica Rodrigues

YOU INC – Bruce Wells Scholars/Upward Bound